Los Pitutos

to chilijsko – kolumbijski zespół, założony w 2015 roku w Berlinie, który specjalizuje się w łączeniu popularnych Boleros, Cumbias, Joropos i walców łącząc je z własnymi kompozycjami. Ta unikalna mikstura prowadzi nas do Ameryki Łacińskiej w swoistej podróży z biletem w jedną stronę.

Los Pitutos maja za sobą występy w całych niemczech, między innymi na deskach słynnej Filharmonii Berlińskiej czy Monachijskiej. Regularnie występują w czołowych klubach jazzowych Niemiec, nagrali audycję dla Bayerischer Rundfunk „Czy kochasz tango?”. Koncertowali również na festiwalach muzycznych oraz w roli solistów z orkiestrami symfonicznymi.

Alvaro Zambrano – klasycznie wykształcony śpiewak operowy z wiloletnim doświadczeniem jako solista Duetsche Oper Berlin.

Matias Pineira – najmłodszy waltornista przyjęty do Symphonic Orchestra de Chile, obecnie solista Filharmonii Monachijskiej

Gonzalo Celis – członek kwartetu gitarowego Bicentenario de Chile, absolwent University of Arts w Berlinie.

Tomas Peralta – niezależny kontrabasista i kompozytor. Ukończył studia w Argentynie, Hadze i Fryburgu.

Cristian Betancourt – niezależny perkusista, ukończył studia w specjalizacji perkusji latynoamerykańskiej w Wenezueli, Kolumbii, a także na Uniwersytecie Sztuki w Berlinie.