Andre Schoch

od 2017 roku jest członkiem Filharmoników Berlińskich.

Urodzony w 1987 roku pierwsze lekcje gry na trąbce otrzymał od Ansgara Dümchen. Studiował w Hochschule für Musik Karlsruhe w klasie prof. Reinholda Friedricha i prof. Klausa Bräkera. Ponadto uczył się u prof. Matthiasa Höfsa w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu oraz u Gábora Tarköviego.

W latach 2014–2017 był pierwszym trębaczem Staatsorchester Hamburg, współpracował także jako pierwszy trębacz z Deutsche Oper w Berlinie czy Gewandhausorchester w Lipsku. Jako solista wystąpił z orkiestrą w Hamburgu, Polską Filharmonią Kameralną, Praską Orkiestrą Kameralną czy Berliner Barock Solisten. Andre Schoch spełnia się również w kameralistyce – jest założycielem zespołów „10forBrass” oraz Duo Schoch / Höricke. Jest regularnie zapraszany do współpracy z zespołem German Brass.

Od 2020 roku prowadzi studentów trąbki w słynnej Akademii Karajana przy Filharmonii Berlińskiej. W latach 2015–2017 wykładał w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu. Prowadzi cieszące się uznaniem kursy mistrzowskie w Szanghaju i w nowojorskiej Manhattan School of Music.

Wszechstronny repertuar Andre Schocha jako solisty i kameralisty, został uwieczniony na wielu nagraniach audio i wideo, przez takie wytwórnie jak Berlin Classics czy Dabringhaus & Grimm and Genuin.