Jamie Williams

od 2009 roku jest pierwszym puzonistą Deutsche Oper Berlin. Ponadto jest profesorem i kierownikiem wydziału instrumentów dętych blaszanych w Hochschule für Musik und Theater w Rostocku.

Urodzony w 1979 roku, grę na puzonie rozpoczął w rodzinnym St. Petersburgu na Florydzie w wieku jedenastu lat. W 1997 roku otrzymał stypendium na studia w Nowym Jorku w The Juilliard School u Joe Alessiego. Kontynuował naukę u Pera Breviga, Jonasa Bylunda, Michela Becqueta i Iana Bousfielda.

Jako zapalony muzyk orkiestrowy Jamie Williams występował z Filharmonikami Berlińskimi, Bayreische Staatsoper, Berlin Staatskapelle, Boston Symphony Orchestra, Deutsche Symphonie-Orchester Berlin, Dresden Staatskapelle, Mahler Chamber Orchestra, Orkiestra Radiową w Berlinie czy Operą w Hamburgu.

Jamie Williams gra na modelu Xeno YSL 8820 i od 2010 roku jest artystą Yamahy. Zasiada w jury wielu międzynarodowych konkursów, został wybrany na kadencję 2014–2018 do Rady Doradców Międzynarodowego Stowarzyszenia Puzonowego (International Trombone Association Board of Advisors). W latach 2015–2018 był prezydentem Niemieckiego Stowarzyszenia Puzonowego (IPV) i stworzył IPV Solo Competitions. Jego uczniowie obejmują stanowiska w licznych orkiestrach, a jego klasa w Rostocku wygrała Emory Remington Trombone Ensemble Prize w 2014 i ponownie w 2019 roku –  najbardziej prestiżową nagrodę dla zespołu puzonowego na świecie.

W 2013 roku wydał swoją solową, debiutancką płytę „Voice”. Jego solista i kameralista występował w Azji, Europie, na Bliskim Wschodzie, Ameryce Północnej i Południowej. Jako solista występował z orkiestrą Filharmonii Berlińskiej.