John Riddell

perkusista, kompozytor, aranżer i dyrygent. Mimo młodego wieku, Riddell zdążył już zaznaczyć swoją obecność na duńskiej scenie jazzowej z wieloma różnymi solistami i orkiestrami. Jest perkusistą bigbandowym, współpracował z: Caro Emerald, Sinne Eeg, Kira Skov, Maria Lucia, Andrea Motis, ANOHNI, Gunhild Carling, Karmen Rõivassepp, Dario Campeotto, Bobo Moreno, Pede B, Lars Møller, Jakob Buchannan, Nikolai Bøgelund, Wycliffe Gordon, Julien Argüelles, Pierre Bertrand-Cagnes, Palle Mikkelborg, Jukkis Uotila i wieloma innymi.

W 2020 roku John Riddell dyrygował Aarhus Jazz Orchestra w koncercie z muzyką z gier komputerowych. Oprócz dyrygowania orkiestrą, we współpracy z Festival of the Century, Riddell zaaranżował większość muzyki i skomponował program koncertu z towarzyszącymi wizualizacjami i historiami badacza gier komputerowych Andreasa Lieberotha.

Studiował w Jutland Conservatory of Music w specjalizacji big bandowej. Ponadto studiował w Nowym Jorku u mistrzów Johna Rileya, Adama Nussbauma i Dennisa Mackrela, a także uczył się aranżacji big bandowych u Jensa Christiana „Chappe” Jensena i Nikolaia Bøgelunda.

Ponadto Riddell zajmuje się praktycznymi, organizacyjnymi i artystycznymi zadaniami w Aarhus Jazz Orchestra jako pracownik projektu. Prowadzi i dyryguje Duńską Młodzieżową Orkiestrą Jazzową, która jest bazą rozwoju talentów dla młodych muzyków jazzowych w Centralnej Jutlandii, jest także organizatorem i dyrygentem w innych projektach.