Christian Lampert

Prof. Christian Lampert jest absolwentem w klasie Francesco Raselliego (Bazylea), Mahira Cakara (Stuttgart) i Ericha Penzla (Kolonia). Otrzymał różne nagrody, między innymi w konkursach muzycznych w Markneukirchen oraz w konkursie krajowym w Bonn.

Christian Lampert został pierwszym walotrnistą w Operze we Frankfurcie (1989-1996), później pełnił tę samą funkcję w Orkiestrze Radia we Frankfurcie (1996-2005). Pełnił również funkcję pierwszego walotrnisty w Orkiestrze Festiwalowej Richarda Wagnera w Bayreuth (1996-2008).

W międzyczasie, oprócz swojej kariery solowej, skupia się szczególnie na muzyce kameralnej, regularnie występuje m.in. z German Hornsound, German Brass, HR-Brass, City Brass Stuttgart, Consortium Classicum, Avalon Woodwind Quintet.

Był wykładowcą w Akademii Muzycznej w Bazylei (Szwajcaria) oraz w Akademii Muzycznej w Stuttgarcie (Niemcy) w latach 2004-2022, przeniósł się ze Stuttgartu do Berna i obecnie pełni funkcje profesorskie w Akademii Muzycznej w Bazylei oraz w Akademii Sztuk w Bernie (oba w Szwajcarii).

W 2018 roku Christian Lampert został mianowany prezydentem Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Markneukirchen.