Gene Pokorny

Jest pierwszym tubistą w Chicago Symphony Orchestra. Wcześniej pełnił funkcję tubisty w Orkiestrze Filharmonii Izraelskiej, Orkiestrze Symfonicznej Utah, Orkiestrze Symfonicznej St. Louis oraz Filharmonii Los Angeles. Oprócz gry na potrzeby ścieżek dźwiękowych do hollywoodzkich w filmach takich jak Jurassic Park i The Fugitive, występował na całym świecie w orkiestrach operowych, zespołach muzyki kameralnej i festiwalach orkiestrowych.

Pokorny regularnie uczestniczy w seminariach na temat instrumentów dętych blaszanych, dając recitale i prowadząc warsztaty mistrzowskie. Corocznie powraca do południowej Kalifornii, aby nauczać, grać i prowadzić wykłady na Seminarium Pokorny’ego organizowanym na Uniwersytecie Redlands; 2017 rok był dziesiątą rocznicą tego wydarzenia. Pokorny nagrał kilka solowych i edukacyjnych płyt CD oraz pomógł puzoniście z Rolling Stones, Michaelowi Davisowi, w nagraniu licznych płyt edukacyjnych z ćwiczeniami.

Pokorny studiował grę na tubie u Jeffrey’a Reynoldsa, Larry’ego Johansena, Tommy’ego Johnsona i Rogera Bobo. Ukończył University of Southern California i otrzymał nagrodę wybitnego absolwenta od USC oraz honorowy doktorat Uniwersytetu Redlands.