Los Pitutos

Chilijsko-kolumbijski zespół założony w Berlinie w 2015 r., który specjalizuje się w adaptacjach rytmów latynoskich (bolero, cumbia, joropos) w swoich kompozycjach inspirowanych stylami muzycznym z Ameryki Północnej lat 60. i 70., takimi jak funk, soul czy Boogaloo, co prowadzi do wyjątkowej mieszanki, która urzeka publiczność i przenosi ją do Ameryki Łacińskiej.

Los Pitutos mają za sobą występy w całych Niemczech, między innymi na deskach słynnej Filharmonii Berlińskiej czy Monachijskiej. Regularnie występują w niemieckich klubach jazzowych, na europejskich festiwalach muzycznych, a także w roli solistów z orkiestrami symfonicznymi.

Álvaro Zambrano (wokal, keybord) – klasycznie wykształcony śpiewak operowy z wieloletnim doświadczeniem jako solista w Deutsche Oper Berlin

Matías Piñeira (waltornia, wokal)  najmłodszy waltornista przyjęty do Symphonic Orchestra de Chile, obecnie solista Filharmonii Monachijskiej

Pablo Camus (gitara) – absolwent Universidad Católica de Chile, gra na gitarze i kolumbijskim tiple w różnych projektach z muzyką latynoską, głównie kubańską, brazylijską, chilijską i z Mozambiku.

Tomás Peralta (kontrabas, gitara, keybord) – absolwent studiów w Argentynie, Hadze i Fryburgu na kierunkach kontrabas, kompozycja, dyrygowanie i klawesyn. Obecnie pracuje jako basista sesyjny i producent w kilku zespołach soulowych, R’n’B, popowych i jazzowych.

Cristian Betancourt (perkusja, wokal) – ukończył studia w specjalizacji perkusji latynoamerykańskiej w Wenezueli i Kolumbii, a także na Uniwersytecie Sztuki w Berlinie.