Noemi Makkos

urodziła się w Budapeszcie w 1992 roku. Rozpoczęła grę na trąbce w wieku ośmiu lat, a jej edukacja muzyczna kontynuowana była w Konserwatorium im. św. Szczepana w Budapeszcie. Od 2010 roku studiowała w Mozarteum w Salzburgu pod kierunkiem Profesora Hansa Gascha, kończąc naukę w 2014 roku z wyróżnieniem. Następnie kontynuowała studia magisterskie w Karlsruhe u Profesora Reinholda Friedricha i w Essen u Profesor Laury Vukobratovič.

Jest laureatką różnych konkursów węgierskich, czeskich i austriackich. Jej bogate doświadczenie orkiestrowe obejmuje występy z Deutsches Symphonie-Orchester Berlin, Lucerne Festival Orchestra, Gustav Mahler Youth Orchestra oraz z Karajan-Akademie Berliner Philharmoniker, gdzie otrzymywała lekcje od solo trębacza Gábora Tarköviego.

Noémi grała jako zastępca pierwszej trąbki w Essener Philharmoniker i WDR Funkhausorchester w Kolonii. Od 2018 roku gra w Staatskapelle Berlin, a w latach 2019-2022 była członkinią Mahler Chamber Orchestra. Ponadto jest asystentką nauczyciela na Universität der Künste w Berlinie w klasie trąbki Gábora Tarköviego.