Adam Rapa

Jest aktywnym artystą, kompozytorem, producentem i nauczycielem, szeroko znanym i rozpoznawalnym dzięki swojej energii, zaangażowaniu i wielkiemu entuzjazmowi jaki przekazuje zarówno na scenie jaki i podczas zajęć pedagogicznych.

Rapa urodził się i wychował w Bostonie, USA. Rozpoczął naukę gry na trąbce w wieku 11 lat. Od 16 roku życia grał już jako pierwszy trębacz w wielu big bandach na Berklee College of Music. Od tego momentu rozpoczęła się jego profesjonalna kariera muzyka koncertującego podczas prestiżowych festiwali i w klubach jazzowych m.in. w Bostonie i Nowym Jorku, włączając słynny na cały świat Blue Note. Koncertował regularnie z muzykami, którzy zdobywali nagrody Grammy m.in. Nicholas Payton & Roy Hargrove, Christian McBride, Jason Moran, Robert Glasper, Jorge Pardo, Belgian Brass, Alice In Chains.

Począwszy od 2001 roku przez sześć kolejnych lat występował w broadwayowskim przedstawieniu pt. Blast, z którym zdobył nagrodę Tony & Emmy Award. Zagrał ponad 2000 spektakli w Stanach Zjednoczonych, Japonii i Wielkiej Brytanii.

www.adamrapa.com