Alan Thomas

był pierwszym trębaczem zarówno Orkiestry Symfonicznej BBC, jak i CBSO w Birmingham pod dyrekcją Sakarim Oramo i Andrisem Nelsonsem. Jest członkiem dwóch wiodących brytyjskich grup kameralnych dętych: Onyx Brass i Septura Brass Septet.

Obecnie jest pierwszym trębaczem London Mozart Players, jednocześnie nagrywa muzykę w niezliczonych ścieżkach dźwiękowych do filmów.

Alan jest profesorem trąbki w Royal College of Music w Londynie oraz wykładowcą trąbki w Royal Birmingham Conservatoire, a także Narodowej Orkiestry Młodzieżowej Wielkiej Brytanii.

Alan był trębaczem Europejskiej Orkiestry Młodzieżowej oraz laureatem nagrody The Philip Jones Brass Prize, Royal Overseas League i stypendium Shell/LSO, gdzie wystąpił z Koncertem na trąbkę Hummla z London Symphony Orchestra w Barbican Centre.

W czasie pandemii Alan dołączył do Służby Muzycznej Royal Air Force i jest pierwszym trębaczem najważniejszej, Centralnej Orkiestry RAF-u. W tym czasie brał udział w uroczystościach pogrzebowych Jej Królewskiej Wysokości Królowej Elżbiety II i Jej Królewskiej Wysokości Księcia Edynburga, w obchodach jubileuszu platynowego, oraz był członkiem Zespołu Fanfarowego RAF-u w Opactwie Westminsterskim podczas Koronacji Króla Karola III i następującego po nim Koncertu Koronacyjnego w Zamku Windsor.