Jannicke Eide Ellingsen

gra na eufonium i pochodzi z Bergen w Norwegii. Pracuje w Norwegian Army Band, gdzie wygrała swoją pozycję w 2023 roku.

Jako solistka Jannicke miała okazję występować z różnymi zespołami, w tym z Krohnengen Brass Band, Eikanger-Bjørsvik, Królewskim Norweskim Zespołem Morskich Sił oraz Orkiestrą Dętą Göteborg.

Jannicke ukończyła studia w Akademii Griega w Bergen oraz w Höchschule Luzern w Szwajcarii. Jej nauczycielami podczas studiów licencjackich i magisterskich byli Grethe Tonheim, Tormod Flaten i Thomas Rüedi. Ukończyła studia z najwyższą oceną w 2015 roku.

W 2006 roku Jannicke dołączyła do czołowego zespołu dętego Eikanger-Bjørsvik, gdzie grała przez 10 lat. Podczas jej pobytu w zespole zdobyli oni pierwszą nagrodę w Norweskich Mistrzostwach Narodowych aż 7 razy.

Jannicke uczestniczyła w krajowych i międzynarodowych konkursach solistów. W 2008 roku zdobyła drugą nagrodę w Norweskim Konkursie Narodowym dla Instrumentów Dętych, Orkiestrowych i Perkusyjnych. W 2014 roku awansowała do finału ITEC, a w 2017 roku zdobyła pierwszą nagrodę w Regionalnym Konkursie dla Instrumentów Dętych, Orkiestrowych i Perkusyjnych w Bergen.

Jannicke jest artystką firmy Adams Brass i regularnie występuje na recitalach oraz prowadzi masterclassy na całym świecie. Została zaproszona na festiwale takie jak Congreso AETYB, Galaico Brass Festival w Hiszpanii oraz LizBrass w Portugalii.