Tomer Maschkowski

Urodził się w 1982 r. w izraelskiej rodzinie mieszkającej w Rotterdamie w Holandii. Zaczął grać na puzonie w wieku 13 lat pod opieką swojego dziadka, byłego puzonisty Israel Philharmonic Orchestra. Zapisał się na studia na Rotterdam Codarts University, później został przyjęty do Staatskapelle Berlin Akademie i West-Eastern Divan Orchestra, gdzie miał okazję pracować pod kierunkiem Daniela Barenboima.  Kontynuował studia u Andreasa Kleina, Rainera Vogta i prof. Stefana Schulza, w 2013 roku ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Sztuk (UdK) w Berlinie.

Od 2012 roku Tomer pełni funkcję puzonisty basowego Deutsches Symphonie Orchester Berlin. Gościnnie grywa z takim orkiestrami jak Berliner Philharmoniker, Concertgebouw Orchestra, Gewandhaus Leipzig, Lucerne Festival, Staatskapelle Berlin, Deutsche Oper Berlin i Boston Symphony.

Od 2018 jest artystą firmy „Yamaha”, jest również członkiem różnych zespołów dętych, takich jak International Trombone Ensemble, Berlin Trombone Quarter i Trombone Unit Hannover, z którym otrzymał I nagrodę w 2011 Deutsche Musikwettbewerb . Ponadto często gości w Berliner Philharmoniker Brass Ensemble, a także w Lucerne Festival Brass Ensemble.

Oprócz muzyki, pasjonuje się sferą performansu, tańca i aktorstwa, czego wynikiem było multimedialne przedstawienie „NO-MAD”, wraz z tancerzem i choreografem Orenem Lazovskim, którego premiera miała miejsce w 2016 roku w Radialsystem w Berlinie. W swoim ostatnim projekcie „Sliding thru the Opera” Tomer łączy siły z innym puzonistą Larsem Karlinem i pianistą Ohadem Ben-Ari. Przedstawienie obejmuje hity operowe zaaranżowane na puzon, puzon basowy i fortepian, a premiera odbędzie się w przyszłym sezonie w Filharmonii Berlińskiej.