Trio Stryjo

John Kelman, Allaboutjazz:
„Tak jak najlepsza swobodna improwizacja brzmi tak jakby była efektem narzuconej formy – gdyż jej celem jest ciągłe tworzenie struktury z niczego – tak koncert Stryjo był absolutnym sukcesem.
Muzyka była tworzona w zasadzie ze świeżego powietrza, a jednak brzmiała jakby była wcześniej zaplanowana. Komunikacja wewnętrzna członków zespołu – komponujących w trakcie grania – była godna podziwu. Małe motywy któregokolwiek z muzyków były przejmowane i ekstrapolowane przez pozostałych.”.

Stryjo łamie schematy jazzowego trio i wprowadza tam procesy demokratyczne i interaktywność. Zamiast budować utwory z typowych klocków oni opowiadają historie. Większość poszukujących muzyków kieruje dziś swe poszukiwania w stronę grania free ale Stryjo ma co innego na myśli – liryczne i wciągające wspólne opowieści, które mówią o szacunku i wartości słuchania w muzyce.

Stryjo to połączenie kreatywnych umysłów Michała Bryndala, Nikoli Kołodziejczyka i Macieja Szczycińskiego. Razem tworzą muzykę komunikatywną, spójną i żywiołową – wymykającą się sztywnej klasyfikacji. Być może to wynik połączenia dopełniających się temperamentów muzyków – Michał Bryndal jest znany ze współpracy z takimi zespołami jak Voo-Voo, Wojtek Mazolewski Quintet, Sofa – Nikola Kołodziejczyk komponował m.in. dla Richarda Bony i Metropole Orkest a Maciej Szczyciński zapraszany do zespołów przez Zbigniewa Namysłowskiego, Miki Urbaniak czy Michała Bajora grał również z The Hilliard Ensemble i równie komfortowo czuje sie w studiach nagraniowych, wykonując muzykę filmową lub kameralną.
Po serii koncertów za granicami kraju, m.in. w Korei Pdn. Singapurze i na Węgrzech nadszedł czas na wydawnictwo płytowe i wiosenną polską trasę koncertową. Stryjo zaprasza.