Brandon Ridenour

Zaczął poznawać tajniki muzyki w wieku 5 lat, ucząc się gry na fortepianie pod okiem ojca. Gdy w piątej klasie szkoły muzycznej Grand Rapids Michigan zaczął grać na trąbce, przerodziło się to w fascynację. Ta nowo odkryta ścieżka poprowadziła go do The Juilliard School of Music w Nowym Jorku, gdzie mieszka do dziś.

Zaraz po ukończeniu Julliard School, Brandon zaczął koncertować na całym świecie z Canadian Brass oraz rozpoczął karierę solową. Nie tylko gra na trąbce, ale także komponuje i aranżuje w wielu stylach na różne instrumenty, m.in dla takich artystów jak Caroline Shaw, Bruce Cockburn, Vienna Teng, Ingrid Jensen, I’m With Her, Orchestra of St. Lukes, Decoda.

Przez całą swoją karierę jest obecny zarówno w świecie muzyki klasycznej, jak i popu. Współpracował z takimi gigantami jak The Knights, Mahler Chamber Orchestra, New York Philharmonic, Yo-Yo Ma, Sting, James Taylor, Marvin Hamlisch czy Esperanza Spalding. Jest lauratem licznych nagród zarówno jako instrumentalista, jak i kompozytor, m.in International Trumpet Guild Solo Competition, czy American Composers Forum. Podkreślając ideę bycia wykonawcą-kompozytorem, zebrał grupę muzyków o podobnych poglądach, mieszkających na Brooklynie, zwaną Founders.

Brandon jest wykładowcą w Manhattan School of Music i The New School, gdzie pasjonuje się rozwojem nowego modelu edukacji dla postępowych muzyków przyszłości.